Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety | Prowincja Warszawska
breaking_bread.jpg

Apostolat

W duchu św. Elżbiety …

 

Wspólnota Apostolska

Wspólnota Apostolska św. Elżbiety w Warszawie

 

Myślą przewodnią apostolatu są słowa św. Elżbiety Węgierskiej: „Musimy innych uszczęśliwiać” . Uszczęśliwianie innych to apostołowanie dobrym słowem, uśmiechem, życzliwym spojrzeniem, radą, modlitwą. Członkowie żyjąc duchem Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, pragną pełniej przeżywać swoje chrześcijańskie powołanie. Dają temu świadectwo, poprzez dzieła czynnej miłości bliźniego w swojej rodzinie, w sąsiedztwie, wśród znajomych, w środowisku swojej pracy. Troską otaczają ludzi będących w potrzebie materialnej, rodziny wielodzietne i samotne matki oraz osoby zaniedbane duchowo i moralnie.

„Niechaj duch Twój o św. Elżbieto żyje nadal w sercach naszych.”

Do Wspólnoty może należeć każdy, kto nie pozostaje obojętny na trudną sytuację ludzi ubogich, chorych, cierpiących niedostatek; który czuje się powołany by w duchu św. Elżbiety nieść pomoc, odpowiadając całym sercem na Słowo Boże: „wszystko co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Włączenie do Wspólnoty poprzedzone jest okresem próbnym, który trwa zazwyczaj jeden rok. Po upływie tego czasu, można złożyć przyrzeczenia oddania się do dyspozycji Wspólnoty wg Statutów Wspólnoty Apostolstwa św. Elżbiety.

Spotkania formacyjne odbywają się w trzecią niedzielę każdego miesiąca w Domu Sióstr Elżbietanek przy ul. Krasickiego 43 w Warszawie. W ramach formacji członkowie wspólnoty wyjeżdżają również na rekolekcje zamknięte do domu rekolekcyjnego w Zalesiu Górnym oraz biorą udział w pielgrzymkach do miejsc związanych z duchowością Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety tj. Wartburg, Eisenach w Niemczech oraz Nysy kolebki Zgromadzenia.

 
 
 

Członkowie Wspólnoty Apostolskiej angażują się w wolontariat odwiedzając chorych, samotnych w ich domach oraz otaczając ich swoją modlitwą. W dzisiejszym zmaterializowanym świecie można przechodzić obojętnie obok drugiego człowieka, w którym mieszka Chrystus. My nie chcemy Go ominąć-nie chcemy nikogo ominąć obojętnie.

Wszystkich, którym bliski jest charyzmat elżbietańskiej służby najbardziej potrzebującemu człowiekowi zapraszamy do włączenia się w piękne dzieło uszczęśliwiania innych

 
 
 

Spotkania formacyjne

Odbywają się w trzecią niedzielę każdego miesiąca w Domu Sióstr Elżbietanek.

 

➤ LOKALIZACJA

ul. Krasickiego 43
02-611 Warszawa

☎︎ KONTAKT

tel.: (22) 844 99 81

@ email

csse.krasickiego@op.pl

 

 

Młodzież Elżbietańska & Wolontariat

ME – Młodzież Elżbietańska to ludzie młodzi, którzy pragną budować wokół siebie „nową wyobraźnię miłosierdzia” (NMI 50)

 
 

Ognisko ME

Jest to relacja ze spotkania Młodzieży Elżbietańskiej z : Giżycka, Mrozów, Otwocka, Radzymina, Warszawy, Zbroszy i Zalesia, które odbyło się w naszym pięknym i ukochanym Zalesiu Górnym. Był to czas wspólnego dziękczynienia za cały rok spotkań formacyjnych, wolontariatu i rekolekcji. Po uroczystej Mszy świętej którą sprawował x. Andrzej Szymański, sprawdziliśmy jak naszym chłopcom uda się wzniecić ogień. Poszło pomyślnie...i tak (pomimo 30 stropniowego upału) cieszyliśmy się ciepłym, wspanialym ogniskiem. Nie zabrakło tańca, śpiewu, kiełbasek, siatkówki, budowania zamków itp. Spotkanie uwieńczyła projekcja filmów z całego roku naszych wspólnych eskapad. Jako podkład wykorzystaliśmy piosenkę TGD "Dałeś mi życie"

Młodzież Elżbietańska

Spotkanie Młodzieży Elżbietańskiej w Zalesiu Górnym. Jako podkład użyliśmy piosenki D. Mielcarek "Oczyszczenie".

 
 
 

Spotkania modlitewne

Odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w domu Sióstr Elżbietanek.

 

➤ LOKALIZACJA

ul. Rycerska 2
00-254 Warszawa

☎︎ Kontakt

tel.: (22) 831 18 43

 
 

Skupienia Młodzieży Elżbietańskiej

Odbywają się w domu formacyjnym Sióstr Św. Elżbiety

 

➤ LOKALIZACJA

ul.Parkowa 41
05-540 Zalesie Górne

☎︎ KONTAKT

tel.: 664 163 198

@ email

s.katarzyna@tlen.pl